DANTŲ IMPLANTACIJA. KUO VERTA PASIDOMĖTI PRIEŠ PRIIMANT SPRENDIMĄ?2019-01-22T17:12:57+00:00

Project Description

 

Dantų netekusiems asmenims nebereikia kankintis nešiojant protezus kaip anksčiau. Šiuolaikinė odontologija sparčiai žengia į priekį siūlydama didesnį gydymo metodų pasirinkimą. Tačiau dažnai pacientai pasiklysta informacijos gausoje. Tad kaip teisingai pasirinkti jums tinkamiausią prarastų dantų atkūrimo būdą, kad rezultatai džiugintu ilgai? Apie dantų implantaciją ir kuo verta pasidomėti prieš priimant sprendimą, pasakoja Dent Amicus odontologijos klinikos gydytojas odontologas Aidas Baškys.

Kada verta susimąstyti apie dantų implantaciją?

Dantų implantacija, pažangi medicinos technologija taikoma siekiant atkurti prarastus dantis.

Implantacijos procedūra reikalinga pacientui jei jis yra netekęs bent vieno danties ar esamo danties nebegalima išsaugoti. Taip pat apie dantų implantaciją patartina susimąstyti, jei nešiojate išimamus dantų protezus, kurie daugeliu atvejų yra nepatogūs, juos dažnai reikia koreguoti dėl kaulo tirpimo.

Kodėl verta rinktis dantų implantus?

Atkuriant prarastus dantis, dantų implantai padeda išsaugoti šalia esančius dantis sveikus, nes gretimai esamų dantų nereikia pažeisti tam, kad galėtume pritvirtinti vainikėlius. Šis būdas yra labai artimas žmogaus prigimčiai, implantuoti dantys funkcionuoja ir atrodo kaip natūralūs dantys. Implantacija yra patikimas metodas, nes 97 proc. implantų prigyja – išties labai didelis sėkmės procentas medicinoje.

Tik pasirinkus dantų implantavimo procedūrą galima sustabdyti žandikaulio kaulo nykimo procesą, prarasto danties vietoje, visiškai atkurti pirminę kramtymo funkciją ir pasiekti nepriekaištingų estetinių rezultatų. Be viso to, laikantis tinkamos burnos higienos, pasiektais rezultatais pacientas gali džiaugtis vidutiniškai nuo 15 iki 40 metų. Kai tuo tarpu vidutinis tiltinių protezų tarnavimo laikas yra 8 metai.

Gydymo galimybės yra įvairios

Dantų implantai gali būti naudojami įvairioms dantų atkūrimo problemoms išspręsti (implantacija iš karto po danties rovimo, pavienio danties atkūrimas, kelių dantų atkūrimas, fiksuoti bei išimami dantų protezai).

Vienmomentė implantacija

Dažnai sulaukiu pacientų, kurie nori greito rezultato. Toks implantavimo būdas galimas – tai vienmomentė implantacija. Kai per vieną vizitą pašalinamas sugedęs ar dėl traumos prarastas nuosavas dantis ir iš karto sriegiamas implantas bei tvirtinamas laikinas dantis. Tokią implantaciją dažniausiai atliekame kai dantį atkurti reikia estetinėje zonoje.  Įprastu atveju saugiausia protezuoti ir visiškai atkurti dantį praėjus 6-20 savaitėms po implantavimo procedūros.

Ne visada greitas rezultatas būna patikimas ir saugus, tad svarbu atkreipti dėmesį į konkretų klinikinį atvejį. Sėkmingai prigyti gali visi kokybiški dantų implantai, tačiau tik nuo specifinių ypatybių priklauso, kokias išskirtines galimybes jie teikia. Ne visi gamintojai užtikrina implanto stabilumą gijimo pradžioje t.y. iškarto po implantavimo procedūros tvirtinti laikinus dantis galima ne visiems implantams.

Zimmer Biomet Dental implantų gamybai naudojamos unikalios technologijos gerokai sutrumpinančios implanto gijimo laiką. Specialiai sukurtas trigubas implanto sriegis, kuris užtikrina implanto stabilumą gijimo pradžioje.

Ką reikia žinoti ruošiantis dantų implantavimui?

Implantacija ir protezavimas ant implantų yra intervencija į jūsų organizmą, nuo ko priklauso jūsų sveikatos būklė, tad ir rinktis reikia atidžiai. Keista, kad vis dar žmonės daugiau dėmesio skiria rinkdamiesi automobilį, kuriuo naudosis keletą metų, nei renkantis implantą, kuris tarnaus visam gyvenimui. Aišku jei bus pasirinktas kokybiškas.

Informacijos yra daug, tad šiuolaikiniai pacientai yra gerai išprusę, dauguma žino apie dantų implantų privalumus, dažnai ateina žinodami, ko nori. Tačiau mes visi esame skirtingi ir toks gydymas, koks buvo taikytas jūsų draugui, bendradarbiui ar giminaičiui, nebūtinai tinka jums.

Todėl svarbu, kad gydytojas teisingai ir sąžiningai įvertintų jūsų atvejį ir patartų, koks gydymas tinkamiausias.  Savo darbą išmanantis ir atitinkamą kvalifikaciją turintis specialistas sugebės ir tinkamai atlikti operaciją ir pacientui paaiškinti kokie implantų skirtumai ir kodėl reikia būtent tokio gydymo. Aišku, galutinį sprendimą visuomet priima pacientas.

Kas, Jūsų manymu, nulemia implantacijos sėkmę?

Ar implantacijos rezultatai atitiks paciento lūkesčius ir bus ilgalaikiai priklauso nuo paciento sveikatos būklės, kaulo ir dantenų storio, burnos higienos įgūdžių, gydytojo kvalifikacijos, gydymo metodo, naudojamo implanto.

Pacientas turėtų atkreipti dėmesį į savo sveikatą, pateikti odontologui tikslius duomenis apie savo būklę. Gydytojui labai svarbu žinoti paciento sveikatos būklę. Kita vertus, dantų implantacija tinkama beveik visiems pacientams.

Po implantacijos iš gydytojo pacientas turėtų gauti konkrečią informaciją raštu: kada atlikta procedūra, kas ją atliko, kokios įmonės implantas panaudotas, koks jo diametras. Ši informacija, yra pateikiama implanto pase, kurį turi gauti kiekvienas pacientas.

Į ką pacientui reikėtų atkreipti dėmesį renkantis dantų implantą?

Pasaulyje galima suskaičiuoti daugiau nei 300 dantų implantus gaminančių įmonių, Lietuvoje dešimtimis. Deja ne visi Lietuvoje naudojami  implantai būna patikimi, dalis gamintojų veikia Rytų šalyse, garsėjančiose pigiais ir ne visada kokybiškais gaminiais. Tad pacientui, prieš implantaciją, verta pasidomėti koks implantas bus sukamas: kokios jo savybės, ar jis sertifikuotas Europos Sąjungoje, ar atitinka ISO standartus, kas yra gamintojas. Taip pat svarbu kokia implantą pagaminusios įmonės patirtis, kokias garantijas gamintojas suteikia bei kokias gydymo galimybes rekomenduojami dantų implantai teikia.

Tarpautinėje rinkoje  vertinamų dantų implantų gamintojų patirtis siekia kelis dešimtmečius, jie daug investuoja į mokslinius tyrimus, turi savo mokslinius centrus, tad nuolat  tobulina savo produktus bei kuria pažangias gydymo metodikas. Tokių gamintojų implantų gijimas ir ilgaamžiškumas, estetiniai rezultatai yra patvirtinti nepriklausomais moksliniais klinikiniais tyrimais.

Viena iš tokių įmonių yra Zimmer Biomet Dental – viena iš pasaulinių implantų gamintojų lyderių, turinti puikiai išvystytą gamybos technologiją. Ši įmonė per daugiau nei 60 veiklos metų yra sukaupusi ilgametę patirtį ir žinias, gaminant sąnarių endoprotezus, dantų implantus bei implantavimo instrumentus.

Savo gaminamiems dantų implantams įmonė suteikia viso gyvenimo garantiją visame pasaulyje. Pacientams, kuriems susriegti Zimmer dantų implantai,  prireikus pagalbos, ji bus suteikta daugelyje pasaulio šalių.

 Ar atvykus apžiūrai po implantacijos pastebite pacientų savijautos pokyčius?

Atvykus apžiūrai pacientai džiaugiasi, kad ryžosi implantacijai. Jie daugiau šypsosi ir pasitiki savimi, nebejaučia baimės dėl tvirtai nesilaikančių dantų protezų. Net ir tiems, kuriems buvo implantuotas tik vienas dantis pokyčiai akivaizdūs.

GYDYMO GALIMYBĖS

REKOMENDUOJAMOS KLINIKOS

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai, kad būtų užtikrinta Jūsų naršymo kokybė Spausdami betkurią nuorodą Jūs sutinkate su mūsų slapukų ir privatumo taisyklėmis Sutinku