ZIMMER TRABECULAR METAL IMPLANTAS – ITIN GREITAS GIJIMAS!2019-01-22T17:11:39+00:00

Project Description

Dantų implantai tai ne tik duoklė estetikai. Tai ir ilgalaikė investicija į gyvenimo kokybę bei sveikatą.

Gražūs dantys, miela šypsena yra kiekvieno žmogaus vizitinė kortelė, atidaranti ir verslo, ir pramogų pasaulio duris. Ji suteikia žmogui pasitikėjimo savimi.

Keletą dešimtmečių taikoma Zimmer Biomet Dental implantavimo sistema pasitiki tūkstančiai gydytojų odontologų visame pasaulyje.Tačiau šios įmonės sukurti nauji Trabecular Metal dantų implantai, tik prieš porą metų pasiekė Europos odontologus.

Mokslininkai ilgai suko galvą, kaip įveikti šiuolaikinės dantų implantacijos trūkumą ir sutrumpinti laiką, per kurį prigyja implantai. Jiems tai pavyko. Amerikos, o dabar ir Europos odontologai, implantacijoje naudojantys modernią Zimmer Biomet Dental implantų sistemą, šiuo metu savo pacientams gali pasiūlyti naujus produktus.

Trabecular Metal – tai pirmieji tantalo implantai. Jų efektyvumą mokslininkai įrodė ilgalaikiais klinikiniais tyrimais ir taip atvėrė naują dantų implantacijos istorijos lapą.

Būtent tantalas šiems implantams suteikia išskirtinių savybių. Tai cheminis elementas, kurio yra Trabecular Metal implantuose: porėta, iš tantalo pagaminta medžiaga gaubia implanto šerdį – įprastinį, tvirtą medicininio titano lydinį.

Trabecular Metal yra patentuotas mokslininkų išradimas. Būtent tantalas suteikia Trabecular Metal išskirtines geresnes nei įprastinio titano biologino suderinamumo savybes. Gaminant implantus, iš tantalo lydinio nuaudžiamas tarpusavyje sujungtų porų tinklas, vadinamasis Trabecular Metal.

Kadangi jo struktūra biologiškai yra panaši į porėtą kaulinį audinį, įsriegtas į žandikaulį toks implantas prigyja gerokai greičiau nei įprastinis – pakanka vos poros savaičių. Kaulas įauga į poras ir taip padidina implanto tvirtumą.

Trabecular Metal implantų klinikinių tyrimų duomenys viską parodo. Įsriegus implantą, jau po poros savaičių jis gali atremti kramtymo krūvį, nes būna pakankamai gerai įsitvirtinęs. Todėl sumažėja implanto atmetimo rizika.

Šiuo metu dantų implantacija – pažangiausias gydymo būdas trūkstamiems dantims atkurti. Bet žmonės dar kausto baimė. Kartais pakanka vieno gando apie neprigijusį implantą, kad jų kratytųsi ir kiti.

Kalbames su klinikos „Denticija“ burnos chirurgu ANDRIUMI PETRAUSKU.

Dantų netekę žmonės bedantę šypseną dangsto ranka, ryja blogai sukramtytą maistą, kenčia skrandžio skausmus, bet vis tiek nesikreipia į odontologus. Kas juos stabdo?

Dažniausiai baimė. Pacientų pats neretai paklausiu, ko jie bijo? Skausmo? Bet juk procedūra neskausminga. Bijo, kad neprigis implantai? Bet tai laiko patikrinta technologija, kuri taikoma per 40 metų. Jų baimė nepagrįsta.

Ar implantacija ilga procedūra?

Vienam implantui įsriegti vidutiniškai sugaištu 7-10 minučių. Dažniausiai pacientai, norėdami kuo skubiau viską baigti, renkasi greitesnę, bet žalingesnę protezavimo procedūrą. Tačiau patikimų ir ilgalaikių rezultatų įmanoma pasiekti tik tuomet, kai implantacija užtrunka keletą mėnesių, o sudėtingais atvejais – iki metų.

Įprasti implantai apatiniame žandikaulyje prigyja per tris, viršutiniame per keturis mėnesius. Anksčiau tam prireikdavo ir pusmečio.

O naujieji implantai su tantalu prigyja itin greitai. Klinikiniai tyrimai liudija, kad po poros savaičių tokie implantai jau gali atremti kramtymo jėgą, ant jų galima tvirtinti protezą.

Protezas gaminamas maždaug mėnesį, vadinasi, iš viso implantavimo procedūra trunka apie pusantro mėnesio. Implantuojant įprastus implantus, jei neprireikia papildomų procedūrų, pavyzdžiui, kaului priauginti, laikas išsitęsia ir iki penkių mėnesių.

Kuo dantų implantai pranašesni už kitus protezus?

Pirmiausia tai tinkamas estetinis sprendimas. Dantų implantai sukurti taip, kad tvirtai laikytųsi ir atrodytų natūraliai. Implantai perduoda kramtymo jėgą žandikauliui, o tai padeda jį išsaugoti. Tuomet, kai protezuojant naudojami įprasti tiltai ar daliniai protezai, žandikaulis pradeda lėtai nykti, o veido forma keistis. Gaminant įprastą tiltą, tenka nušlifuoti abiejose ertmės pusėse esančius sveikus dantis, ant kurių reikia jį atremti. Įsriegiant implantus greta esantys dantys išlieka tokie, kokie buvo. Jie nepažeidžiami.

Nuo ko priklauso implantacijos sėkmė?

Sėkmę nulemia odontologo profesionalumas ir nuosekliai suplanuotas gydymas. Sudarant gydymo planą, atliekama apžiūra, daromas radiologinis tyrimas. Prireikus pagaminami ir diagnostiniai gipso modeliai. Gydytojas odontologas įvertina paciento burnos būklę ir nusprendžia, kokį gydymo metodą galima parinkti. Su pacientu yra aptariami kiekvieno jų pranašumai bei trūkumai. Prarasti dantys ne tik darko šypseną. Dantys atlieka ne tik estetinę, bet ir fiziologinę funkciją. Vienas tuščias tarpas tarp dantų dar nėra labai blogai. Bet jei žmogus netenka ir daugiau dantų, deformuojasi sąkandis. Ima keistis veido forma – įdumba žandai, atsiranda raukšlės prie lūpų, lūpų kampai pasvyra žemyn. Atsiranda vyresnio amžiaus žmonėms būdingų bruožų.

Ką liudija Jūsų patirtis: kaip žmonės netenka dantų?

Kiekvieno istorija savita. Tai ir nelaimingi atsitikimai, ir burnos ligos. Įtakos turi ir genetika, kai karta iš kartos paveldi silpnus dantis. Kad ir kokios būtų bedantės šypsenos priežastys, tikrai dėl to neverta išsižadėti kasdieninių įpročių.

GYDYMO GALIMYBĖS

 

REKOMENDUOJAMOS KLINIKOS

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai, kad būtų užtikrinta Jūsų naršymo kokybė Spausdami betkurią nuorodą Jūs sutinkate su mūsų slapukų ir privatumo taisyklėmis Sutinku